top of page
DSCF00122.jpg

מי אני?

נעים מאד, שמי אורן גפני

בגיל 19 התחלתי לתרגל יוגה בקורס יוגה למתחילים ומיד הרגשתי את ההשפעות החיוביות של דרך החיים של היוגה על  חיי ורציתי לחלוק את הידע הזה עם העולם.

 

בזכות תרגול היוגה הצלחתי להרפות מחלק גדול מהמתח של חיי היומיום, גם כאבי גב ועומס פיזי וגם סטרס ומתח מנטלי. אני מהנדסת חשמל, מורה ליוגה מוסמכת מטעם ארגון שיבננדה ,העולמי, מדריכת תטא-הילינג, מורה מוסמכת ליוגה לנשים בהריון ומורה להכנה ללידה פעילה

ב"שיטת התחנות".

 

היוגה מלווה אותי כל חיי, בזמן שירותי הצבאי, במסע ההורות שלי, בדרך שלי לבריאות, אושר והתפתחות וצמיחה מתמידים בדרך החיים של היוגה. בכל עיסוק מלווה אותי תחושת שליחות לחלוק את הידע המעצים הזה לבריאות, אושר, העצמה והגשמה.

ילדתי 4 לידות טובות ופעילות עם יוגה ב"שיטת התחנות" ואני נפעמת מכמות הנשים שאני מלמדת ושנהנות מהכלים העוצמתיים הללו.

 

אני מלמדת יוגה קלאסית לנשים (האתה יוגה), יוגה לנשים בהריון וקורסי הכנה ללידה עם יוגה ב"שיטת התחנות", יוגה למתחילות, מדיטציה וכמו כן, אני מלמדת מספר רב של קורסים במהלך השנה, בנוסף, אני מלמדת יוגה לילדים- תוכניות העשרה לבתי ספר וגנים. לימדתי עשרות תלמידי יוגה, נשים וילדים ואני מלווה מתחילים בדרכם החדשה בעולם היוגה.

 

 חשוב לי לתת יחס אישי לתלמידים שלי ולסייע להם להתפתח בשבילי היוגה ולהשיג כלים לאיזון גוף ונפש, בריאות ושלווה.

את "גישת רם" פיתחתי לאחר לימוד עשרות נשים כאשר נוכחתי עד כמה נשים במיוחד זקוקות ליוגה בעולמנו. המתלח היומיומי בא לידי ביטוי בנקודות התורפה ויוצר כאבים. שימוש בטכניקות יוגה בשיטה ייחודית של רכות ומודעות, מאפשר השגת שחרור והחזרת הביטחון בגוף ובכוחות הטמונים בנו.

גישה לתרגול נכון

תרגול שבמהותו ידע על איך לתרגל נכון, מבלי להגיע לכאב בתרגול, איך לתרגל בטוח ובאופן יעיל

תשומת לב אישית 

תרגול בקבוצות אינטימיות, כדי להתאים את התרגול לכל מתרגל. אתם כמתרגלים תמיד יכולים לבקש מהמורה עזרה .

יוגה שיבננדה

יוגה קלאסית מסורתית, המכילה את כל עקרונות היוגה. מפתחת הרמוניה בגוף, ולא רק- הרמוניה גם בהכרה.

ידע זה כוח

תרגול היוגה עוזר למליונים בעולם להגביר את הבריאות ותחושת השלווה,. אנו מאמינים בהוראת הידע המלא, כי זה כוח!

swamisivananda2.jpg

עוד על השיטה של היוגה

?מהי יוגה

יוגה בסנסקריט משמעה אחדות, איזון, שלום פנימי שמתורגם לשלום חיצוני. יוגה משמעה מצב תודעה וגם דרך חיים כדי להשיג מטרה זו. עקרונות היוגה כוללים תנועה נכונה, הרפיה נכונה, נשימה נכונה, תזונה נכונה, חשיבה חיובית ומדיטציה (התבוננות).

ישנם הרבה מורים והרבה סגנונות יוגה, אך היוגה בכל מקום מבוססת על עקרונות אלו. 

אני מאמינה שיסודות חזקים ותרגול נכון יאפשרו לכל אחת להנות מיתרונות התרגול, ולהתפתח בכל סגנון שמתאים לה.

סוואמי שיבננדה

סוואמי שיבננדה החל את דרכו כרופא גדול מאד בהודו, מנהל כמה בתי חולים, אשר נודע באנושיות ובחמלה שלו. לאורך השנים הוא גילה שסבלם של האנשים הינו מעבר לסבל המחלות אותן הוא ריפא. הוא העמיק בלימודי היוגה ממוריו עד שהפך לסוואמי ובחר להקדיש את חייו להוראת היוגה, ובמקביל המשיך לעסוק ברפואה. סוואמי שיבננדה היה פורץ דרך בתחום היוגה והוא הפיץ אץ תורת היוגה בקרב אנשים שלא היתה להם גישה לידע זה עד אז. הוא כתב מעל 400 ספרים בשפה האנגלית, אשר עד אז היו נכתבים בסנסקריט בלבד. כמו כן, הוא הקים אשרם גדול וכן אקדמיה ליוגה והחל להכשיר אנשים רבים בתורת היוגה ובשיטת החיים של היוגה לבריאות, אושר והגשמה עצמית.

. כל אלו נעשו בגישתו המבריקה, הבהירה, המעשית והמדויקת. הוא היה פורץ דרך גם ביחסו השוויוני לנשים אשר גם כן הגיעו ללמוד אצלו וכן התכתב עם אנשים ברחבי העולם כולו וייעץ להם בדרך היוגה. הוא הכשיר מורים גדולים, אחד מהם היה סוואמי וישנודיבננדה. לאחר הסבל הגדול של העולם במלחמת העולם ה-2, בשנת 1957 סוואמי שיבננדה שלח את סוואמי וישנודיבננדה למערב באמרו "המערב מוכן ליוגה- שמות המורים האלו מוכרים לרוב מורי היוגה מכיוון שהם היו ממש פורצי דרך, והביאו את . העקרונות של היוגה למיינסטרים ולחיינו אנו. על שמו של סוואמי שיבננדה קרוי ארגון שיבננדה העולמי, להכשרת מורים ליוגה קלאסית. 

.

."

סוואמי שיבננדה

שיעורי יוגה באזור מודיעין  מכבים רעות

.

.

.

bottom of page